CAMBRIDGE SERTİFİKA TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

CAMBRIDGE SERTİFİKA TÖRENİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

ÇEK Özel 3 Mart Azizoğlu İlkokulu- Ortaokulu öğrencileri bu yıl da yine Cambridge ESOL sınavlarında başarılarına bir yenisini eklediler.

Dünyada 140 farklı ülkede yapılan bu sınavlar ile öğrencilerimiz farklı seviyelerde başarılarını tescilleyerek hedeflerine ulaştılar ve sınav başarılarını, aldıkları sertifikalar ile taçlandırdılar.

Öğrencilerimiz bu sınavlara, hazırlık sınıfından 8. sınıfa kadar, CEFR'a yönelik bir program ve seçilen materyaller ile hazırlanmaktadırlar.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR), bir dil içindeki yeteneğinizi geliştirmek için uluslararası bir standarttır. Avrupa Konseyi tarafından kurulmuştur ve dil yeteneğini kanıtlamayı amaçlamaktadır.

ESOL kapsamında uygulanan Cambridge YLE Sınavları, 7-14 yaş çocukları için özel olarak tasarlanmış dil öğrenimine teşvik eden, ileriki yıllarda İngilizce sınavlarında uyumlarını sağlayan (konuşma, yazma, dinleme ve okuma) performanslarını ölçmeye dayalı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir sınavdır. Bu sınavlar İngiltere'de hazırlanıp değerlendirilmektedir ve uluslararası geçerlilikleri vardır.

Cambridge YLE sınavları okulumuzda British Council' in İstanbul'da resmi temsilcisi olan Study-in UK tarafından gerçekleştirilmiştir.

Okulumuzdan 8.sınıflarımızı İngilizce dil eğitiminde CEFR / B1+/B2 seviyesinde mezun ederek kurumsal hedefimizi gerçekleştirmiş olmaktan ayrıca gurur duyuyoruz.

Öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen bölüm başkanlarımız Armağan Şenel ve Merve Aktar'a, İngilizce öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.


26.09.2023

Fotoğraflar

PAYLAŞ
Copyright © 2023 | Tüm Hakları Saklıdır.